Osmimetrový byt a švédské děvče na moři

16. 08. 2019 22:48:44
Zdánlivě dvě nesouvisející zprávy .Ovšem jejich sdělení je podle mne jedno – lidi začněme se bránit.

Osm metrů čtverečných ve sklepě v Praze nabízí majitelka a architekta v jedné osobě jako největší projekt svého života. Za mne by škola, kterou vystudovala měla začít proces odebrání diplomu, protože jistě žádná kniha o architektuře ve spojení s lidským obydlím tento úlet neobsahuje. Pravda je to o 2 metry čtverečné více než je minimální velikost vězeňské cely s tím, že tato musí mít strop alespoň 2,5 m, což odhadem ten „byt“ nemá. Také by mne zajímala otázka kolaudace. Zcela pomíjím pak rozměr lidský, kdy uváděná cena 1 mil Kč není ničím jiným, než výsměchem lidskému úsilí a současně výsměchem všem kdo se ještě živí prací.

Jistě mne někdo napadne s tím, že trhu se nedá poroučet. A o to právě jde. Trh je nám poroučen. Jak jsem na to přišel ? Jednoduché zjištění spočívá v tom, že je třeba si uvědomit, kde se berou veškeré peníze v ekonomice – zůstaňme u té české. Hlavní tiskárnou peněz je Centrální banka. Dnes už zastává ve své podstatě jen tuto funkci, protože její ostatní funkce, jako je třeba měnová politika, tedy hlídání inflace už zcela pominulo, protože ona hlídá zejména to, aby inflace byla. Hlavním zájmem centrální banky je jen jedno, aby si lidi půjčovali peníze co možná nejvíce peněz na co nejdelší dobu, nejlépe po celou dobu produktivního věku. Protože pak je pro koho ty peníze tisknout, protože lidi co peníze mají je tisknout nepotřebuji. V případě, že by lidí měli více peněz než banky a tedy by oni určovali měnovou politiku, tedy by centrální banku a zprostředkovaně tak stát nutili se chovat ekonomicky je z hlediska státu nepřípustné a toto nám tam nejvyšší peněžní autorita hlídá – setsakramensky pozorně.

A co to švédské děvče , které chce zachránit svět a to až tak, že se na rok omluvila ze školy, aby to mohla projednat po celém světě. To děvče se stalo projekcí rodiny, tak jako se stávají projekcí rodiny různě „talentované“ děti ve všech lidských činnostech. Prostě si jí nějaká skupina lidi vybrala do své „čelby“, tak jako si různí sportovní manažeři vybírají mladé sportovce do svých stájí, aby je prodávali za ničím nekryté peníze „centrálních“ bank celého světa. Děvče pluje na lodi za nesmyslné peníze do Organizace spojených národů, kde bude vyprávět své vize světa o tom až svět nebude. A na to děvče pumpují PR manažeří peníze od firem, které si to dávají jako uznatelné výdaje a celý virtuální svět to sleduje a Zuckerberg bude mít aspoň na pokutu 5 mld amerických dolarů za to, že neochránil všechny ty uživatele, kterým je to zcela a srdečně jedno od „ztráty dat“ , což je dnes takový terminus technicus pro výběr peněz od někoho, kdo by mohl být nebezpečím pro tiskárnu peněz – centrální banku.

Společné ty věci mají jedno. Sdělovací prostředky na nás chrlí obě informace jako největší sdělení dnešních dní, jako něco co by mělo být hodné následování. Já mám za to, že podobné zprávy zcela degradují hodnoty, které podle mne má mít prosperující společnost. Tedy společnost, která má mít své pokračovatele. Děvče na lodi má chodit do školy, aby pochopilo více než jen to, že ovzduší se nemá zachraňovat shromažďováním a zevlováním v době školy, kdy energie, kterou mají všechny telefony všech účastníků v sobě by možná stačila k ročnímu školnému a obživě dětí menší vesnice v chudých částech světa. A ta architekta by se mohla více věnovat také dalšímu studiu života a třeba by zjistila, že na osmi metrech čtverečných, kde dřív bylo uhlí by se třeba dal umístit zásobník na vodu, kterou by ohřálo slunce na střeše její nemovitosti.

Lidi začněme se bránit, protože pokud podobné zprávy budeme jen přijímat a nebudeme o nich přemýšlet a poukazovat na jejich nesmyslnost – dojdeme konce normálnosti – dřív než si to PR manažeři těch dvou devčat dokáží představit :-)

Pěkné prázdniny Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | pátek 16.8.2019 22:48 | karma článku: 46.25 | přečteno: 7316x

Další články blogera

Oto Kaděrka

Jak mít rád EET ... a taky trochu víc....

Ne nemám tuto vládu rád a vůbec nemám rád všechno levé a to i když nám někdy vládne – rádoby - pravice. Nemám venkoncem rád, když na mne někdo tlačí – levými argumenty.

14.9.2019 v 8:38 | Karma článku: 17.69 | Přečteno: 495 | Diskuse

Oto Kaděrka

Mám strach z papírového světa

Nikdy mne nenapadlo, že bych měl jít někam dávat žádost aby mi někdo dal cokoliv na moje - svobodné bytí. Asi to bude tím ,že mi do vínku bylo dáno, vědět co je levé a co pravé.

13.8.2019 v 19:04 | Karma článku: 16.71 | Přečteno: 448 | Diskuse

Oto Kaděrka

Facebook dostal pokutu… ještě , že není český

Největší pohádkář světa dostal největší pokutu. Kdyby to nebylo o penězích, tak by to ani nestálo za řeč a kdyby byl čechem, byl by v pohodě.

13.7.2019 v 10:37 | Karma článku: 9.35 | Přečteno: 228 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Sankce za odhalené bradavky na veřejnosti

Nejen za ty ženské, tedy když se například nějaká dáma rozhodne koupat „nahoře bez,“ ale kupodivu i za ty mužské. A nikoli pouze na plážích, nýbrž kdekoli na veřejnosti, například při sportu nebo při těžké práci v horku.

19.9.2019 v 16:33 | Karma článku: 14.86 | Přečteno: 282 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Urgentní péče plíživým tempem

Zřejmě aby se nějak zlegalizoval příslib premiéra vložit do přefinancovaného a neefektivního českého zdravotnictví další milióny až miliardy, odehrála se celá série tiskovek resortního ministerstva.

19.9.2019 v 13:13 | Karma článku: 6.60 | Přečteno: 192 | Diskuse

Klára Kutačová

Otroci, nevolníci a rukojmí českého zdravotnictví

Ano i s těmito pojmy se setkáte ve zdravotnictví. Tedy samozřejmě hlavně v debatách o něm. Kdo je podle mě kým a proč?

19.9.2019 v 13:07 | Karma článku: 22.29 | Přečteno: 1101 | Diskuse

Jiří Turner

Pane Zálome, neraďte studentům, nemoralizujte a neurážejte je!

Pan Zálom je mladý člověk, takže nemůže sám pamatovat ty kydy, které kdysi nabádaly studenty a mladé lidi obecně, aby řádně studovali, nepodléhali „škodlivým“ ideologiím a angažovali se jen v rámci té jediné „správné“ ideologie.

19.9.2019 v 12:04 | Karma článku: 18.44 | Přečteno: 858 | Diskuse

Petr Šindelář

Neochota ušetřit státu peníze nepanuje pouze jen u ČSSD!

Sociální demokraté vstoupili do Babišovy vlády s velkou podporou komunistů, ochránců chudých celého světa jen proto, aby mohli plnit svůj volební program založený na rozdávání peněz daňových poplatníků i bez jejich souhlasu...

19.9.2019 v 9:52 | Karma článku: 17.76 | Přečteno: 421 | Diskuse
Počet článků 198 Celková karma 22.50 Průměrná čtenost 1375

už spíše starší (55) olomoučák, celý život se děsíci socialismu - v kterém je mi asi souzeno už i zemřít...jak mi to myslí mimo blog lze předjímat i na www.otokaderka.cz ... či lépe zjistit u nás na vsi pod ořechem, kde s kamarády pijem a besedujem...

Najdete na iDNES.cz