Pátek 24. ledna 2020, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. ledna 2020 Milena

Strach z pravdy, práce… nesobecké odpovědnosti

14. 12. 2019 9:33:03
Co odhalilo vítězství konzervativců v Anglii kontinentu ? Je to není - nebo není cesta. Cesta to jistě je a bude slavit úspěch - uvidíte. Protože je to cesta pravdivá. Venkoncem vždy nejtěžší a o to radostnější.

Za otce konzervatismu je považován Edmund Burke, který stojí za větou . „ Zlu k vítězství stačí, když slušní nedělají nic“. Duch Burkeho se musí radovat, protože i poselství této věty bylo jedním z toho co dovedlo konzervativce k největšímu vítězství od vlády Margareth Thather. Vládě, která dala Anglii ( a nejen Anglii, protože bez politiky Margareth Thather a Helmuta Kohla by se jistě nepadla Železná opona) na dlouhou dobu řád a směr.Pravda vše na zemi má nějaký „poločas rozpadu“ , který jistě nazrál a díky Anglii a jejímu vzkazu unylosti Evropy se vše pohne dobrým směrem – věřím tomu.

Pro mne je dění za Kanálem známkou toho, že vše se hýbe, že jsou na světe lidé, kteří si uvědomují jedno – že bez práce nejsou koláče. A že není běžné, aby lítali pečení holubi do huby. Tomu vesměs uvěřila současná Evropa a ta za bývalou Železnou oponou zvláště, Česko nevyjímaje.

Naše politická scéna – komplet celá – se předhání v tom kolik z Bruselu přiteklo a kolik ještě přiteče. Ostatně současný premiér na toku těchto peněz respektive na organizaci toho toku postavil svou, nejen politickou, ale vzhledem ke stavu svého impéria i existenční motivaci. Že se jedná o „hlíněné nohy“ se ukazuje už více jako dva roky. To, že to jeho voličská základna nechápe je neštěstím nás všech, kteří mu to platíme.

Víte já jsem tak nějak záhy v životě zjistil, kdy mi ve 26 letech umřel otec a o sedm let mladší bratr právě nastoupil na vysokou školu, že očekávat od života mohu jen to co mohu očekávat od sebe. Není dne abych na otce nevzpomněl a jeho výchova a příklad vztahu zejména k práci mi dala svobodu, kterou mám dnes. Mám dvě firmy, kdy žádná nikdy nikomu nic nedlužila a nikdy dlužit nebude, protože dluh je ostuda a s ostudou slušný žít neumí.V padesáti šesti letech mám jednu 12letou dceru, která z vlastní iniciativy hraje na dva nástroje, maluje, chodí na dva jazyky a ze společné iniciativy plave a lyžuje, protože je potřeba ukazovat cestu a vědět, že život a pobyt na zemi je lepší pro ty, kteří vnímají plasticitu života a nikoliv život jako kámen na noze.To, že jsem si zvolil dobrou cestu mi došlo, když moje „vyženěná“ dcera v jejich 33 letech mne požádala, zda-li by mohla mít mé příjmení. Někdo se pochopení sebe nedočká – já se dočkal.

I proto, že jsem se musel vždy v životě snažit a s životem se musel kolikrát hodně matrovat – jak říkal Bohumil Hrabal, vím že nic není na stálo. Starověké Řecko, pak i říše Římská i Rakousko Uhersko jistě v době své největší slávy věřily, že není „ptáka nad ni“. Prostě uvěřily své jedinečnosti a stávajícímu postavení a přestali být – ostražití. I ten v danou chvíli nejsilnější tvor, když přestane být pozorný je tak prvním krokem k porážce - zániku. Takže já to mám tak, že cokoliv moje oko vidí a cokoliv moje mysl vnímá je v neustálém pohyby a protože zatím neletíme sami na zemi rychlostí světla a čas tedy stále jde kupředu, tak je před námi vše nové. A na nové je potřeba být připraven a to se na mne nezlobte Evropská unie již dávno není, protože jak se říkalo za komunismu - "Víme co bude za dvacet let ale nevíme co bude zítra". :-)

Co bych dělal já, kdybych byl politikem a to politikem země z 10 miliony lidí. Tedy země, která je počtem obyvatel jen o desetinu vetší než třeba Londýn. Napřed co bych nedělal. Nestaral bych se o to jestli zavést či nezavést EURo, protože na světě se s potřebou směny vždy našla forma kompenzace. Nestaral bych se kolik mi kdo dá , ale kolik jsem schopen vyprodukovat. Přeloženo – už v pohádkách dává jen čert a tam je úrok vždy čertovský a buchta v šátku bývá vždy na vítězné straně. Tedy já bych se staral, jak se zařídit tak, abych mohl s tím větším obchodovat a ne jak mu sloužit. Pravda je to o práci přemýšlení a odříkání – a to bolí. Jednoduše nestaral bych se za kolik ale jak, protože abych něco měl musím tu existovat.

Ostatně i konzervativní premier Anglie, který vyhrál Válku a byl za to „ po zásluze potrestán“ nezvolením aby se po šesti letech do úřadu vrátil ve svém vítězném projevu po válce Anglii slíbil „ Krev, dřinu, slzy a pot“. Již málokdo ví, že Winston Chrurchil takto je opakoval slova Theodora Roosevelta , které tento pronesl k námořmím kadetům . Jak příznačné, že to byla slova republikána a nikoliv demokrata.

Chtěl bych se dožít chvíle, kdy se objeví na naší politické scéně někdo kdo bude mít vizi nikoliv pro svůj učet v bance a bude mít schopnost myslet v souvislostech delších než je život a zabezpečení jeho rodiny.

Pěkný Advent Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | sobota 14.12.2019 9:33 | karma článku: 25.46 | přečteno: 484x

Další články blogera

Oto Kaděrka

Co je za tím, zatím ještě vše netušíme

Za čím ? No ze elektromobily. Už nějaký čas jsem si kladl sám sobě otázky spojené s auty na elektriku. Jak daleko dojede, jak je velká baterka, co v zimě – budu jezdit v bundě ?

20.1.2020 v 13:35 | Karma článku: 36.14 | Přečteno: 1354 | Diskuse

Oto Kaděrka

Chléb a hry

Toto slovní spojení se vžilo jako spojení mezi obživou a zábavou, které poskytuje vládce lidu vezdejšímu. V užším slova smyslu se pak nyní pojí se sportem.

16.1.2020 v 12:08 | Karma článku: 11.92 | Přečteno: 317 | Diskuse

Oto Kaděrka

Pieta … mediální neexistuje

Co napsat k hrůze co se udála dnes v Ostravské fakultní nemocnici.V pravdě jen jedno. Klid a útěchu všem, kteří měli s tímto činem jakoukoliv sounáležitost.

10.12.2019 v 15:08 | Karma článku: 26.42 | Přečteno: 578 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Alena Šnajdrová

Když se prodavačce daří... aneb střípky z každodenního života

Tímhle článkem nechci nadávat na prodavačky ani si stěžovat, jak to mám v životě těžké. Spíš jen s nadsázkou poukázat na fakt, že zákony schválnosti opravdu fungují.

23.1.2020 v 23:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 89 | Diskuse

Irena Fuchsová

Ženy, které mají koule

Nespletla jsem se. Koule nemají jenom chlapi. Říká se to i o ženách. A nejsou to ženy, u kterých váháte, zda je to žena nebo muž! Kdepak! Jsou to přitažlivé ženy, které chlapy přitahují zjevem, nadhledem, humorem.

23.1.2020 v 23:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

Markéta Cenkerová

Trocha rebelie by Britům slušela

Tento leden uzavírám třetí rok života ve Velké Británii. Užívaje Brexitoidní šílenství se vším všudy přímo u zdroje, teprve s postupem času pořádně poznávám, co jsou ti Britové vlastně za národ.

23.1.2020 v 22:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Pavla Drahoňovská

Život s demencí - díl třetí

Dnes se chci podělit o osobní zkušenosti s pobytem mého otce v nemocnici. Možná máte podobné negativní zážitky a prožívali jste stejnou destruktivní situaci.

23.1.2020 v 20:56 | Karma článku: 15.20 | Přečteno: 311 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Co řekla matka Naamy Issacharové prezidentu Putinovi

Na internetových stránkách Kremlu byl uveden přepis rozhovoru paní Issacharové s prezidentem Putinem. Připomeňme, že k setkání došlo v Jeruzalémě v rezidenci izraelského premiéra.

23.1.2020 v 19:50 | Karma článku: 9.82 | Přečteno: 166 | Diskuse
Počet článků 216 Celková karma 23.65 Průměrná čtenost 1331

už spíše starší (56) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Najdete na iDNES.cz